Лил претърпя първо домакинско поражение (видео)

21:02
Лил претърпя първо домакинско поражение, след като в мач от 5-ия кръг на френското първенство загуби с 0:2 от Ница.

Момчетата от южния бряг вкараха за 1:0 при първата си сериозна атака в мача, като аржентинецът Дарио Цвитанич прати топката в мрежата в 20-ата минута. Грегоар Пюел центрира към Кристиан Брулс, той продължи топката към Цвитанич, въпреки че беше с гръб към него и за аржентинския таран нямаше проблеми да открие. Същият вкара и своя втори гол в последната секунда на първото полувреме. Тогава домакините загубиха топката и Брулс подхвана контраатака, тръгна по десния фланг и центрира към Цвитанич, който пък обърна в обратния ъгъл.

Лил опита обрат през второто полувреме, но вратарят Давид Оспина направи спасявания при удари на Франк Берия и Рони Роделен. Саломон Калу пък тресна дясната греда 15 минути преди края на срещата.

С този успех Ница събра 8 точки и се изкачи на 6-о място, докато Лил е 11-и със 7. По-късно днес Лион приема Рен, а начело е Монако с 13 точки.