Дортмунд смаза Хамбургер с 6:2 (снимки и видео)

21:52
Борусия Дортмунд разгроми гостуващия Хамбургер ШФ с 6:2 в мач от петия кръг на германското футболно първенство.

Така възпитаниците на Юрген Клоп запазиха 100-процентовия си актив и с 15 точки се върнаха на върха на класирането. Шампионът Байерн Мюнхен, който записа 30-и пореден мач без
поражение в Бундеслигата след 2:0 срещу Хановер 96 по-рано днес, е втори с 13 точки, а Байер Леверкузен е трети с 12 точки.

Жълто-черните започнаха добре мача и взеха аванс с два бързи гола.

Пиер-Емерик Аубамеянг откри в 19-ата минута с удар от малък ъгъл след подаване на Марсел Шмелцер. Три минути по-късно Хенрик Мхитарян удвои с хубав шут от 16 метра след подаване с пета на Роберт Левандовски.

Гостите от Хамбург изненадващо успяха да стигнат до изравняване.

22-годишният Чжъ-Гин Лам вкара първия си гол в Бундеслигата в 26-ата минута. Той получи топката на ъгъла на наказателното поле от Жак Зуа и с изстрел в далечния ъгъл намали на 1:2.
Малко след почивката Хайко Вестерман вкара с глава за 2:2 след центриране на Рафаел ван дер Ваарт от фаул.

Борусия веднага натисна мощно и с четири попадения за малко повече от четвърт час заслужено стигна до успеха.

Аубамеянг направи 3:2 в 65-ата минута след асистенция на Мхитарян.

В 73-ата минута Левандовски се възползва от добро подаване в пеналта на Аубамеянг от дясно и вкара четвърто попадение за Борусия.

В следващата атака Марко Ройс се възползва от грешка в отбраната на гостите и направи 5:2.

Девет минути преди края Нури Шахин центрира от дясно в наказателното поле и Левандовски реализира с глава шестия гол за домакините.

Хамбургер ШФ се свлече на 15-о място в класирането с 4 точки след три загуби в първите си пет мача от сезона.

Strongheel
16.09.2013 19:59

Много сте ми симпатични, искрено ви пожелавам да оберете всичко в Германия и догодина, дай боже да се срещнем в мач от Шампионска Лига! *beer* МАШИНИ СТЕ ..

BlueAvalanche
15.09.2013 16:30

Защитата ни е зле. Много отговори за мен ще дойдат от традиционно трудното гостуване на Нюрнберг следващия кръг. Добре е, че Щутгарт този сезон са зле че и те доста ни спъват лошото е че мача с тях ни е късно и другото лошо е че се завърна флюрцата на Байерн от Берлин, позора на немския футбол - дъртата чанта от Берлин.

pobeda_svoboda
15.09.2013 14:58

Бъдещите крале на Германия и Европа!Дано продължават в същият дух!Требъл за тях а за Байерн М нищо в Германия и Европа!Просто ще си разменят ролите и Борусия ще повтори баварците от миналият сезон!И пак ще има германска доминация в Европа!

gradivnakritika
15.09.2013 13:02

Ройс - класа!!!

Chelsea_FanBlue
15.09.2013 15:20

А как само се вписаха в отбора новите Абумеянг и Мхитарян! Очарован съм от тях и за сега не личи липсата на Гьотце, дори напротив-без него е по-добре *thumb_up* Успех на Борусия Д и дано станат шампиони в Германия този сезон *beer*

ivanrealmadrid1
14.09.2013 23:56

winner сега забелязах и вие сте му объркали името *lol* вземете го оправете , че бая народ ще заблудите

Iron4
14.09.2013 22:15

Много силна игра и заслужена победа.Аубамеянг е страхотна покупка от страна на Дортмунд,много добре се вписва в стила на отбора.Освен ако не се случи някакво чудо не виждам кой ще спре Дортмунд от пътя към титлата.*thumb_up*

dzhalev_71
14.09.2013 22:06

Страхотен мач на Борусия. 33 удара към вратата, от които 6 са в нея, още толкова спаси Адлер, а имаше и 1-2 греди. Съвсем спокойно можехме да ги ударим с повече, но важна е победата. 5 от 5 и продължаваме.
Echte Liebe BVB!!!

Bayern85_
16.09.2013 00:35

Именно,чети коментарите ми,след като ми отговаряш.Казах че няма да ти давам наклон.А за каква фен зона ми пишеш.При положение че ника и аватарът ми,е на Байерн.Почваш да се хващаш за сламки младеж.

dzhalev_71
15.09.2013 15:46

Точно ти не можеш да ми държиш сметка, дето се пишеш фен на Байерн, а дори ги нямаш във фен зоната си.

Bayern85_
15.09.2013 14:13

Чакай сега,ти за какво си се регистрирал на първо четене?.Можеш да пишеш за Арсенал,и за всеки друг отбор,но не и за отбора на който уж си фен.Не че ще ти давам наклон,просто ми е странно,как до преди 2г.имаше много фенове и на Наполи.А изведнъж и те се изпариха.

ANDRV
15.09.2013 13:37

то за тях ако нямаш регистрация в тоя сайт не си никакъв футболен фен....

15.09.2013 11:25

точно ама точно тоя пример щях да му дам ... ама момчето не иска да разбере , нека се прави на умен и да обижда . какъв английски го гони , като играча е французин *nerd*

Bundesligarcho
15.09.2013 10:45

Aми Оксер кaк се пише бе? Auxerre. Следовaтелно се кaзвa Обaмеянг.

rooney_fen_256
15.09.2013 08:29

Абе ботор, ти Английски учил ли си? На латиница, името му се пише "Aubameyang"... Това Обамеянг, не знам откъде си го изкара, но името му се чете Аубамеянг.

dzhalev_71
15.09.2013 00:38

Ами аз така съм малко в тоя сайт от края на 2011-та. Освен това не знаех, че фенството се определя по това колко коментара си написал.

Bayern85_
15.09.2013 00:35

Хубаво,ама ти един коментар не си драснал за тях,а изведнъж се изкара фен от 2008г.На думи е лесно.

14.09.2013 23:01

казва се Обамеянг

dzhalev_71
14.09.2013 22:51

Фен съм на Дортмунд от 2008-ма. Като не си сигурен за нещо, по-добре недей да пишеш глупости. Особено пък това за Монако. Та аз дори не гледам френското. За тая работа можеш да се обърнеш към колегата си фен на МЮ - ГГМУСАФ, той обича да е фен на шампионите.

14.09.2013 22:27

Много бързо им стана фен нещо. Да очаквам ли, ако утре Монако станат шампиони на Франция и на тях да си фен? *joking* Иначе по темата: Още в края на Май казах, че ако Борусия продадат Левандовски, трябва да купят Аубамеянг за негов заместник и получих доста нападки с тезата, че Аубамеянг не бил от класата на Левандовски и нямало как да го замести напълно, но момчето показва огромния си талант и дори Левандовски да премине в Байерн догодина, Клоп може да е спокоен, че има достоен заместник. *thumb_up*

Agger5LFC
14.09.2013 22:00

Много симпатичен отбор са ми мисля,че те тази година ще са шампионите на Германия. Може и да греша,но мисля,че Байерн с Пеп все още не не са това което трябва да са и това дава възможност на Дортмунд да спечелят Бундеслигата голямо впечатление ми направи новата покупка на Борусия Пиер-Емерик Обамеянг от Сент-Етиен голям талант е много голям!