Щутгарт се наложи над Херта в Берлин (видео)

09:16
Щутгарт продължи изкачването си в таблицата на германското първенство под ръководството на новия старши-треньор Томас Шнайдер, след като се наложи с 1:0 като гост на Херта БШК в мач от петия кръг.

Кристиан Гентнер отбеляза единственото попадение в срещата, след като засече с глава центриране от корнер на Александру Максим в 49-та минута. С това той донесе втора победа за сезона за швабите, които отстраниха Ботев Пловдив в Лига Европа, но слабата игра доведе до уволнението на Бруно Лабадия.

"Не ме интересува как вкарваме голове и кой ги вкарва. Важното е просто да влизат", каза Гентнер.

Домакините доминираха мача в столицата на Германия, но не успяха да вкарат едно от чистите си положения. Адриан Рамос беше най-точният пример за нехайството на атаката на Херта, след като пропусна с лекота много добро положение в 25-та минута.

"Такива неща се случват във футбола. Ако не вкараш, има шанс да получиш", каза халфът на Херта - Рони.