ЦСКА изстрада трите точки в Гоце Делчев (видео)

18:05
Пирин Гоце Делчев загуби като домакин от ЦСКА в първи мач от 8-я кръг на "А" футболна група. Двубоят на Градския стадион в едноименния град приключи при резултат 1:0 за домакините, а голът реализира Марсиньо Жуниор в 48-та минута от дузпа.

"Армейците" започнаха по-агресивно, но не действаха достатъчно концентрирано в завършващата фаза. Дори първата сериозна възможност се откри пред домакините, след като в 20-а минута Мартин Газиев стреля остро от пряк свободен удар, но топката срещна гредата и излезе в аут. Дебют за ЦСКА направи нападателят Мамади Сидибе, който впечатли най-вече със солидна физика, но така и не затрудни сериозно защитата на отбора от Гоце Делчев.

До почивката гостите имаха няколко добри атаки, които не завършиха с гол след пропуски на Марсиньо и Косоко. Второто полувреме започна с две интересни ситуации пред двете врати, като тази на ЦСКА завърши с гол. Най-напред Марио Близнаков от Пирин не успя да вкара от чиста позиция, а в ответната атака реферът Вихрен Манев отсъди дузпа за ЦСКА за игра с ръка на Антон Киров. Марсиньо бе точен от бялата точка и това попадение се оказа единствено в мача.

Марсиньо можеше да вкара втори гол в 65-а минута, след като бе изведен сам срещу вратаря Абдиков, но бразилецът не си поведе добре топката и не успя да нанесе решителен удар.

В последните минути Антон Карачанаков бе близо до гола, но най-напред Абдиков спаси негов силен удар от 25 метра, а малко по-късно младокът не успя да засече прострелно центриране от дясно на Марсиньо.

В добавеното време Антон Киров можеше да се реваншира за направената дузпа и да донесе точка за Пирин, след като се озова на стрелкова позиция, но ударът му премина на сантиметри от десния страничен стълб на Томаш Черни.