Аржентина се класира за Мондиала (видео)

10:05
Аржентина си гарантира място на световното първенство по футбол след разгромна победа с 5:2 като гост на Парагвай. Аржентинците са начело в класирането на зона Южна Америка и не могат да бъдат изместени от едно от четирите първи места, даващи право на директно класирaне за Мондиал 2014.

Най-добрият фуболист в света Лионел Меси се отчете с два гола от дузпи за гаучосите, а по веднъж се разписаха Серхио Агуеро, Анхел Ди Мария и Макси Родригес. За домакините точни
бяха Хосе Нунес и Роке Санта Крус.

"Щастливи сме, че постигнахме нашата цел. Взехме своето по страхотен начин. От известно време играем много добре", коментира Лионел Меси след мача.

Уругвай победи Колумбия с 2:0 и запази шансове за директно класиране. Уругвайците са пети в класирането, но вече с равни точки - по 22, с четвъртия Еквадор, който стигна само до 1:1 при гостуването на Боливия. Уругвай стигна до трите точки след късни голове на Едисон Кавани и Кристиан Стуани. Въпреки загубата в Монтевидео, Колумбия остава на второ място и е на крачка от класирането на финалите.

Еквадор пропусна пореден шанс да се утвърди на четвъртото място след равенството в боливийската столица Ла Пас, която се намира на висока надморска височина и е ад за всеки гостуващ отбор. Хайме Араскайта изведе Боливия напред в резултата в 47-а минута, но Еквадор изравни след точно изпълнена дузпа от Фелипе Кайседо 10 минути по-късно.

Венецуела запази минимални шансове за Мондиала след трудна победа у дома с 3:2 срещу Перу. Саломон Рондон, Сесар Гонсалес и Ромуло Отеро бяха точни за венецуелците, докато за гостите се разписаха Паоло Уртадо и Карлос Самбрано. Победата остави Венецуела на шесто място с 19 точки.