Лампард вече със 100 мача за Англия (видео)

09:21
Полузащитникът Франк Лампард стана осмият играч, който записва 100 или повече мачове за националния отбор на Англия. Играчът на Челси вече има 100 двубоя с екипа на страната си, след като започна като титуляр при нулевото равенство с Украйна като гост. Той става третият играч в последните 10 месеца, който влиза в престижния клуб след Стивън Джерард и Ашли Коул.

Джерард и Коул пък стъпиха за 105-и път на терена и изравниха постижението на легендата Били Райт.

35-годишният Лампард, който има и 29 гола с националната фланелка, дебютира през 1999-а година срещу Белгия. Другите петима в престижната класация са Питър Шилтън (125), Дейвид Бекъм (115), Боби Муур (108), Боби Чарлтън (106) и Райт със 105.

Иначе в самата среща англичаните си взеха стратегическата точка, за която явно бяха пристигнали в украинската столица. С нея те остават начело в група "Н" с 16 точки. Украйна и Черна гора имат по 15, а Полша е с 13 след убедителния успех с 5:1 като гост на Сан Марино. На 11-и октомври Англия приема Черна гора, а Украйна- Полша.

Мачът в Киев беше доста слаб като качество, на ниско ниво. Домакините имаха претенции за дузпа в 1-ата минута, след като техният нападател Роман Зозуля беше повален в наказателното поле от вратаря Джо Харт. Португалският съдия Педро Проенса обаче не се трогна от молбите им и посочи корнер. Артьом Федецки принуди Гари Кейхил в 20-ата минута да спасява вратата с решително изчистване. Пред другата врата англичаните изпълниха поредица от корнери, които обаче така и не създадоха кой знае какви главоболия в наказателното поле на домакините.

UK0-0EN by omfgoals