Италия официално на Световното след обрат над Чехия (видео)

23:41
Националният отбор на Италия победи Чехия в квалификационен мач за Мондиал 2014. Двубоят на "Ювентус Стейдиъм" в Торино приключи при резултат 2:1 за Скуадра адзура.

По този начин съставът на Чезаре Прандели събира 20 точки в актива си в класирането на група "Б" и вече е сигурен участник на Световното първенство в Бразилия, а чехите остават на 4-та позиция с 9 спечелени точки. Тук България е на 2-ро място със своите 13 точки до момента.

Резултатът в мача откри нападателят на гостите Либор Козак в 19-та минута и при резултат 1:0 за Чехия приключи първото полувреме. Само шест минути след подновяването на играта обаче Джорджо Киелини изравни, а в 54-та минута Марио Балотели донесе успеха на адзурите след точно изпълнена дузпа. В самия край на мача пък Даниел Колар от състава на чехите си изкара втори жълт и съответно червен картон.