Дания излъга Армения като гост (видео)

21:22
Дания победи като гост Армения с 1:0 в световна квалификация от група "B" на зона Европа. Още в 3-ата минута гостите имаха възможност да открият резултата, но Кристиан Ериксен не бе точен от фаул. В 23-та минута Дания пропусна най-чистото положение до момента. След добро извеждащо подаване зад защитата, Нилсен стреля, но вратарят на Армения Каспаров отрази. Последва силен удар на Ериксен извън наказателното поле, но отново вратарят бе на мястото си. В 38-ата минута Ники Зимлинг изчисти топката с глава след центриране на арменците.

В 73-та минута съдията даде дузпа за червения динамит след безумен фаул на Хароян срещу Фишер в наказателното поле. Защитникът на Армения получи втори жълт и съответно червен картон. Даниел Агер застана зад топката и реализира, пращайки топката в долния десен ъгъл.

Така Дания излезе на 2-ро място във временното класиране на нашата група с актив от 12 точки, което е с 2 повече от България, но лъвовете са с мач по-малко.

Armenia 0-1 Denmark 10.09 ourmatch.net by ourmatch