Армения изненада и Чехия като гост (снимки и видео)

21:15
Армения победи Чехия с 2:1 на стадион "Еден Арена" в Прага. Мачът е от група В на квалификациите за Мондиал 2014 в зона Европа.

След като на 11-ти юни арменците изненадаха Дания и победиха с 4:0 в Копенхаген, сега те взеха три точки от визитата си на друг от тимовете, считани за фаворити в групата.

Резултатът бе открит в 31-та минута, когато Карлем Мкрчиян препарира Чех с бомбен удар от далечна дистанция. Халфът стреля с левия си крак и прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Чехия. Петър Чех плонжира отчаяно, но не успя да спаси.

Домакините се върнаха в мача в 70-та минута, когато техният капитан Томаш Росицки изравни. Халфът на Арсенал стреля от границата на пеналта, последва рикошет от защитник на Армения, топката промени траекторията си и така заблуди стража на гостите. Преди да се оплете в мрежата, коженото кълбо се удари в напречната греда.

Чехите опитаха да стигнат до трите точки, но вместо това Газарян ги наказа във втората минута на даденото от съдията продължение на мача. Асистенцията за победния гол бе дело на Юра Мовсисян.

След тази среща и Чехия, и Армения имат по 9 точки и си делят третото място в групата. България е с 10 пункта и мач по-малко.

Състави:

Чехия: Чех, Сивок, Кадлец, Лимберски (Сучи -65), Гебре-Селасие, Плашил (Колар - 55), Росицки, Хушбауер, Жирасек (Ванек - 62), Рабушич, Козак