Волейболните "лъвици" с феноменален обрат над Сърбия на старта на Евро'13

20:25
Женският ни национален тим започна участието си на европейското първенство по волейбол с драматична победа с 3-2 над европейския шампион Сърбия. Националките, водени от Марчело Абонданца, спечелиха мача със западните ни съседки след 23:25, 13:25, 25:22, 30:28 и 15:13 в отделните геймове.

Българките започнаха сковано срещата в Шверин, Германия и след слабо представяне загубиха първите два гейма с 23:25 и 13:25.

Елица Василева и компания обаче се стегнаха, показаха характер и успяха да намалят на 1-2 след 25:22 в своя полза в третия гейм.

Момичетата ни изоставаха с 19:24 в четвъртия гейм. Те обаче спасиха четири мачбола и след прекрасна работа в защита, изравниха резултата на 2-2 след 30:28.

В тайбрека нашият отбор показа по-здрави нерви и спечели мача след 15:13 в решаващата част.

По-късно тази вечер е другият двубой от групата между тимовете на Полша и Чехия. В събота е мачът на нашите волейболистки с Полша, а последната ни среща от групата е в неделя срещу отбора на Чехия.