Севиля и Малага не се победиха, 3 от 3 за Атлетико (видео)

00:59
Севиля измъкна равенство като домакин на Малага с два гола на новото си попълнение Кевин Гамейро.

Аншоа поведе в резултата чрез Педро Моралеш в 40-ата минута, но малко преди края на първото полувреме френският нападател Гамейро възстанови равенството. В средата на втората част Роке Санта Крус отново осигури предимство на гостите от Малага, ала по ирония на съдбата малко след това Гамейро фиксира крайното 2:2. В добавеното време на срещата Дуда си изпроси червен картон и остави Малага в намален състав.

Атлетико Мадрид пък сложи край на дългата домакинска серия без загуба на Реал Сосиедад, побеждавайки го пред 26 604 зрители.

Гостите от Мадрид поведоха с 2:0 с голове на Давид Вия в 27-ата минута и на Коке в 56-ата минута, но капитанът на Реал Сосиедад - Хаби Прието, намали на 1:2 в 69-ата минута. За повече обаче силите на домакините от Сан Себастиан не стигнаха и Атлетико направи 3 от 3.