Монако разказа играта на ОМ, но жертва Фалкао (видео)

00:44
Пред 34 000 зрители на "Стад Велодром" новакът Монако победи Олимпик Марсилия с 2:1 и измести марсилци от първото място във френската Лига 1. След четвъртия кръг тимът от Княжеството е на първо място с актив от 10 точки, следван от ОМ - 9 точки, Сент Етиен - 9 точки, Пари Сен Жермен - 8 точки, и др.

Домакините от Марсилия откриха резултата в 43-ата минута с гол с глава на Лукас Мендес след корнер, перфектно изпълнен от Валбуена. Веднага след подновяването на играта - в 47-ата минута, нападателят на Монако Радамел Фалкао изравни резултата. Това бе третият гол на Тигъра във френското първенство, но 15 минути преди края на мача колумбиецът напусна терена с голям оток на глезена на десния крак.

Емануел Ривиер донесе победата на Монако с отличнен гол в 79-ата минута. Ривиер е начело във временното класиране на голмайсторите с 5 попадения, следван от своя сънародник Радамел Фалкао.