Щутгарт разгроми Хофенхайм (видео)

18:51
Ведад Ибишевич отбеляза хеттрик срещу бившия си отбор при разгромната победа на Щутгарт с 6:2 над Хофенхайм в среща от четвъртия кръг на Бундеслигата. За домакините това бе първа победа за сезона и дебют за новия старши-треньор Томас Шнайдер. Той наследи на поста уволнения преди няколко дни Бруно Лабадия след три поредни загуби в първенството.

Ибишевич бе точен в 19-та, 47-та и 63-та минути, Александру Максим добави две попадения - в 28-та и 55-та минути, а с един гол завърши Антонио Рюдигер, който откри резултата в 12-та минута. Кевин Воланд и Роберто Фирмино бяха точни за гостите съответно в 26-та и 87-та минути.

След победата Щутгарт се изкачи на 14-о място с 3 точки актив от четири мача, а Хофенхайм остава на 11-о място с 5 точки след първата си загуба за сезона.