Динамо продължава да мачка в Хърватия

11:49
Динамо Загреб продължи победния си ход в хърватското първенство, след като се наложи с 3:1 над Истра в среща от осмия кръг. Съперникът на Лудогорец Разград в група "В" на Лига Европа вече е с актив от 20 точки, докато преследвачът Хайдук Сплит е с четири по-малко.

Динамо откри резултата още в 23-ата минута чрез Фатош Бекирай, а в самия край на първото полувреме алжирецът Ел-Арби Судани покачи на 2:0 в полза на шампионите. Третото попадение за домакините вкара Жуниор Фернандес в 54-ата минута, с което Динамо си подсигури победата. Силите на Истра пък стигнаха само за почетен гол, който беше дело на Томислав Хавоич малко преди края.

Динамо изигра мача в следния състав: Сандомерски, Пинто, Шимунович, Шимунич, Лима, Брожович, Судани (80-Памич), Антолич (46-Халилович), Самир, Фернандес и Бекирай (67-Чоп).