Ювентус отново разгроми Лацио, Видал герой за шампионите (видео и снимки)

23:39
Ювентус се наложи убедително с 4:1 като домакин над Лацио в късния мач от неделната програмата на Серия "А". На два пъти точен за шампионите от Торино бе чилийският полузащитник Артур Видал, a нападателите Мирко Вучинич и Карлос Тевес добавиха по още едно попадение. Силен мач за домакините направи и Леонардо Бонучи, който се отчете с две асистенции. Мирослав Клозе пък бе авторът на почетния гол за римските орли. Тазвечерният мач бе повторение на сблъсъка за Суперкупата на Италия, който се игра точно преди две седмици на митичния "Олимпико" и също приключи с триумф за Старата госпожа (4:0).

Домакините от Торино направиха силно начало на мача. В 9-ата минута Карлос Тевес излезе на добра стрелкова позиция, но ударът му бе блокиран от противников бранител. Малко след това и Стефан Лихтщайнер пропусна добра възможност да изведе Старата госпожа напред в резултата. В 14-ата минута обаче френският нападател Пол Погба разсече защитата на римските орли с чудесно извеждащо подаване към Артуро Видал, който не сбърка сам срещу Федерико Маркети за 1:0.

В 27-ата минута отбраната на Лацио отново се пропука фатално. Бонучи отправи изключително прецизно подаване от около 40 метра към нахлуващият на скорост в наказателното поле Видал, а чилиецът от своя страна не пропусна за пореден път да демонстрира хищническите си умения - 2:0 за торинци.

Само секунди по-късно Мирослав Клозе намали разликата в резултата, след като се възползва от неубедителна намеса на Буфон след мощен изстрел на противников футболист от сериозна дистанция. В оставащото време до края на първото полувреме до нов гол не се стигна и двата отбора се оттеглиха на почивка при 2:1 в полза на Старата госпожа.

Броени минути след подновяването на играта възпитаниците на Антонио Конте отново удвоиха преднината си. Третото попадение във вратата на Лацио бе копие на второто, след като Бонучи отново изстреля топката от центъра към наказателното поле, но този път завършващият удар дойде от Вучинич.

Малко след четвърт час игра Лацио остана с 10 човека на терена, след като бразилският полузащитник Ернанес получи втори жълт и съответно червен картон.

Спорът окончателно бе решен в 81-ата минута, когато Карлос Тевес се освободи технично от Лорик Кана и с премерен удар извън наказателното поле оформи крайното 4:1, като Видал записа и асистенция на сметката си.

Така Юве излезе на 2-о място във временното класиране с пълен актив от 6 точки, докато Лацио остана на 9-а позиция с 3 по-малко.