Лудогорец се удави в Черно море (видео и снимки)

19:52
Черно море постигна втора победа в "А" група, след като пред собствена публика победи категорично шампионите от Лудогорец с 3:1.

Двата отбора изиграха много интересно първо полувреме, но сериозните голови положения почти липсваха. Първата сериозна опасност бе за гостите в 15-ата минута, когато Мишел Платини стреля от около 30 метра, но топката попадна в ръцете на вратаря Георги Китанов. Черно море отвърна с удар на Георги Илиев по диагонал отляво, но топката излезе в аут.

Домакините поведоха в резултата в 21-ата минута след много опасна контраатака, при която Георги Илиев се пребори за топката, напредна и изведе Георги Божилов в чиста позиция и последният не сгреши за 1:0. Лудогорец имаше възможности да изравни след удари на Христо Златински и Козмин Моци, но в първия случай вратарят Георги Китанов улови топката, а във втория тя излезе в аут. В даденото от съдията едноминутно продължение Черно море реализира нов гол, който обаче не бе признат заради засада.

В 54-ата минута Черно море удвои преднината си. Георги Илиев напредна от дясно и центрира, след което Бакари отклони топката към голлинията на вратата на Лудогорец, където от непосредствена близост Георги Божилов вкара втория си гол в мача. В 67-ата минута влезлият като резерва за гостите Кишада отправи много силен и опасен удар от 30-тина метра, но вратарят Георги Китанов показа класа и улови топката.

В 71-ата минута Черно море направи резултата класически. Симеон Райков се пребори за една топка до аутлинията и я върна към връхлитащия Даниел Георгиев, който реализира за 3:0. Две минути по-късно Даниел Младенов бе изведен сам срещу вратаря на гостите, но стреля силно над вратата. В 80-ата минута Фабио Ешпиньо изпълни отлично пряк свободен удар от ляво и намали резултата на 1:3 за Черно море. В 83-ата минута Кайсара отправи много опасен удар от дясно по диагонал, но за късмет на домакините топката излезе в аут.