Много изненади и блестящи прояви на българите в Лига Европа (видео)

00:08
Българският национал Ивелин Попов отбеляза изключително важен гол за историческата победа на Кубан Краснодар като гост на Фейенорд в среща-реванш от плейофите за влизане в групите на Лига Европа. Руският тим надигра съперника си с 2:1 и придоби право на участие в груповата фаза на турнира след общ резултат 3:1.

Италианският нападател Грацияно Пеле изведе Фейенорд напред в резултата още в 7-ата минута на мача, но Ивелин Попов изравни малко след четвърт час игра. Жигел Букур пък оформи крайното 2:1 в началото на второто полувреме и донесе историческо първо участие на краснодарци в групите на Лига Европа.

Друг български нападател - Исмаил Иса, който записа пореден цял мач за Шериф, също имаше основна заслуга за класирането на своя тим в групите на Лига Европа. Бившият футболист на Литекс и Левски се отчете с асистенция при домакинската победа на жълто-черните с 2:1 над сръбския Войводина.

В 59-ата минута Иса асистира на Джулиам за първото попадение в мача. В средата на второто полувреме Фернандо осигури спокойствие на домакините от Молдова, след като покачи резултата на 2:0. Почетното попадение за сръбския тим бе дело на Никола Лекович, който се разписа секунди преди последния съдийски сигнал.

Така с общ резултат 3:2 от двата мача Шериф продължава напред в турнира.

Тазгодишните плейофи във втория по значимост европейски клубен турнир бяха белязани от много изненади. Спартак Москва, Щутгарт, Сент Етиен, Удинезе, Ница, Брага и Партизан отпаднаха безславно от надпреварата за сметка на сочени за аутсайдери тимове.

Вижте всички резултати от днешните мачове в Лига Европа:

РУБИН КАЗАН (РУСИЯ) - Молде (Норвегия) - 3:0 (2:0)
Спартак Москва (Русия) - САНКТ ГАЛЕН (ШВЕЙЦАРИЯ) - 2:4 (1:1)
Нордселанд (Дания) - ЕЛФСБОРГ (ШВЕЦИЯ) - 0:1 (1:1)
ФК Дила Гори (Грузия) - РАПИД ВИЕНА (АВСТРИЯ) - 0:3 (0:1)
Астра (Румъния) - МАКАБИ ХАЙФА (ИЗРАЕЛ) - 1:1 (0:2)
Щутгарт (Германия) - ХНК РИЕКА (ХЪРВАТИЯ) - 2:2 (1:2)
ДИНАМО КИЕВ (УКРАЙНА) - Актобе (Казахстан) - 5:1 (3:2)
ТРАБЗОНСПОРТ(ТУРЦИЯ) - Кукеши (Албания) - 3:1 (2:0)
АПОЕЛ Никозия (Кипър) - ЗУЛТЕ ВАРЕГЕМ (БЕЛГИЯ) - 1:2 (1:1)
Сент Етиен (Франция) - ЕСБЕРГ (ДАНИЯ) - 0:1 (3:4)
ШЕРИФ ТИРАСПОЛ (МОЛДОВА) - Войводина (Сърбия) - 2:1 (1:1)
СЛОВАН ЛИБЕРЕЦ (ЧЕХИЯ) - Удинезе (Италия) - 1:1 (3:1)
АЗ Алкмаар (Холандия) - Атромитос (Гърция) - 0:1 прекратен в 60-ата минута заради възникнал пожар (3:1)
БЕШИКТАШ (Турция) - Тромсьо (Норвегия) - 2:0 (1:2)
Петролул (Румъния) - СУОНЗИ (Англия) - 2:1 (1:5)
Ница (Франция) - АПОЛОН ЛИМАСОЛ (Кипър) - 1:0 (0:2)
ГЕНК (Белгия) - Хафнарфьордур (Исландия) - 5:2 (2:0)
ТЮН (Швейцария) - Партизан Белград (Сърбия) - 3:0 (0:1)
Скендербеу (Албания) - ЧЕРНОМОРЕЦ ОДЕСА (Украйна) - 1:0 (0:1), 6:7 след изпълнение на дузпи
АЙНТРАХТ фРАНКФУРТ (Германия) - Карабах (Азербайджан) - 2:1 (2:0)
СТАНДАРТ ЛИЕЖ (Белгия) - ФК Минск (Беларус) - 3:1 (2:0)
ДНЕПЪР (Украйна) - Номе Калю Талин (Естония) - 2:0 (3:1)
Жалгирис Вилнюс (Литва) - РЕД БУЛ ЗАЛЦБУРГ (Австрия) - 0:2 (0:5)
Пашинг (Австрия) - ЕЩОРИЛ (Португалия) - 1:2 (0:2)
Шльонск Вроцлав (Полша) - СЕВИЛЯ (Испания) - 0: 5 (1:4)
Фейенорд (Холандия) - КУБАН КРАСНОДАР (Русия) - 1:2 (0:1)
ФИОРЕНТИНА (Италия) - Грасхопърс (Швейцария) - 0:1 (2:1)
ТОТНЪМ (Англия) - Динамо Тбилиси (Грузия) - 3:0 (5:0)
БЕТИС(Испания) - Яблонец (Чехия) - 6:0 (2:1)
Брага (Португалия) - ПАНДУРИ (Румъния) - 0:2 (1:0)

Заб.: *Отборите написани с главни букви се класираха за груповата фаза на Лига Европа.
*Реваншът между АЗ Алкмаар и Атромитос ще се доиграе утре.
*Участието на Бешикташ в груповата фаза на Лига Европа е под голяма въпросителна. Очаква се утре Арбитражният съд в Лозана да потвърди едногодишното наказание наложено от УЕФА на тима от Истанбул заради участието му в скандала с уредени мачове в Турция през сезон 2010/2011. Най-вероятно Тромсьо ще заеме мястото на Бешикташ в групите на турнира.