Щутгарт и Спартак Москва напуснаха Лига Европа (видео)

21:23
Хърватският Риека поднесе една от големите изненада в плейофите за влизане в групите на Лига Европа, след като отстрани Щутгарт с общ резултат 4:3. Реваншът в Германия не излъчи победител и завърши при равенство 2:2, а първият мач приключи при резултат 1:2 в полза на Риека.

Иначе резултатът на "Мерцедес-Бенц Арена" бе открит в 30-ата минута, когато Леон Бенко осигури предимство на гостите. 4 по-късно обаче Кристиан Гентнер възстанови равенството. В средата на второто полувреме Ведад Ибишевич осъществи пълен обрат и точно, когато всички очакваха срещата да влезе в продължения, Горан Муянович оформи крайното 2:2 и класира Риека в груповата фаза на Лига Европа.

Другата изненада бе подпечата от швейцарския Санкт Гален, който победи Спартак Москва като гост с 4:2 и след общ резултат 5:3 проби в групите на втория по значим клубен турнир на Стария континент.