Зенит в групите на ШЛ след нова победа над Пасош (видео)

21:11
Зенит победи у дома Пасош де Ферейра в мач-реванш от плейофите на Шампионската лига. Двубоят в Санкт Петербург приключи при резултат 4:2 за сините.

Руският отбор спечели и първият мач в Португалия с 4:1 и така се класира за груповата фаза на най-престижния клубен турнир в Европа.

Дани Гомес откри резултата в 30-та минута, а малко след подновяването на играта отново той удвои преднината на домакините. В 66-та минута Александър Бухаров направи резултата 3:0. Мануел Жозе минута по-късно намали на 3:1. В 78-та минута Андрей Аршавин, който се появи на терена след почивката, от дузпа направи резултата 4:1 на Зенит. В 83-та минута пък бразилецът Карлос Силва - Карлао оформи крайното 4:2 за руския тим.

Шампионска лига по футбол, втори мачове от плейофите за класиране в груповата фаза на турнира:

Зенит Санкт Петербург (Русия) - Пасош Ферейра (Португалия) 4:2 (1:0), 4:1