Фрай: Първото ни попадение падна в изключително благоприятен момент

10:14
Мнения на футболисти на Базел след победата с 2:0 над  българския Лудогорец в срещата-реванш от плейофите на  Шампионската лига. Швейцарският първенец се класира з груповата фаза на  надпреварата с общ резултат 6:2 след успеха с 4:2 в първия мач в София през миналата седмица.

Ян Зомер (вратар): "Не дадохме никакви надежди на съперника, че може да измъкне нещо от нашия стадион. Мачът обаче не беше  лек. Момчетата работиха здраво на терена и падна доста тичане.  Що се отнася до жребия, ако мога да избирам, искам да се паднем  в група с Реал Мадрид. Това е моето искрено желание".

Фабиан Фрай (полузащитник, автор на първия гол): "В такива  мачове няма съществено значение дали си победил убедително, или  не. Най-важното е да продължиш напред. Първият гол дойде в  изключително благоприятен момент за нас при първата ни  възможност. След това не всичко премина перфектно, но бяхме  достатъчно добри, за да контролираме мача. Като цяло се  представихме по-силно през първото полувреме. За четвърти път  сме в групите след 2008 година. Много съм щастлив, че отново ще  слушаме химна на Шампионската лига и ще можем да се срещнем с  някои от най-добрите отбори в Европа. За жребия се надявам само
да избегнем Байерн и Барселона".

Филип Деген (защитник, автор на втория гол):
"Да вкараш гол  само две минути, след като си влязъл като резерва, не е лошо.  Много се радвам, защото това попадение окончателно реши всичко.  Комплименти за момчетата, които си свършиха работата. Преди  почивката играхме по-добре и допуснахме малко грешки. През  второто полувреме нито за момент нямах чувството, че можем да  пропуснем класирането в груповата фаза. Вече сме там и искаме
отново да стигнем до елиминациите. Това класиране е хубаво и за  швейцарския футбол".