Черноморец спечели опашкарското дерби в "А" група

20:20
Черноморец Бургас постигна втора победа в първенството, след като в 6-ия кръг надви Пирин Гоце Делчев с 3:2 в опашкарското дерби. Така акулите напуснаха предпоследното 13-о място, а Пирин остава последен само с 1.

Срещата си беше истинско дерби на дъното, тъй като се изправиха един срещу друг последните два отбора. Все пак в 14-ата минута гостите стигнаха до първо попадение в мача, като централният защитник Мартин Кавдански се разписа след центриране на Манзоро от корнер. Кавдански беше на задна греда, бутна топката и въпреки намесата на вратаря Абдиков, извадил топката от вътре, реферът зачете гола. Веднага след това в рамките на две минути двата отбора си размениха по една много добра възможност, като по-сериозен пропуск направи Марио Близнаков, който изпреварил вратаря Дашев с глава, прати топката в аут.

В 31-ата минута гоцеделчевци изравниха, като отново попадението дойде след центриране от ъглов удар. Димитър Пиргов се разписа от три метра, засичайки центриране на Близнаков. Но само 4 минути по-късно Черноморец възстанови преднината си от 1 гол, а попадението беше на новия плеймейкър Меджиб Амари. Карлос Фонсека проби от дясно и върна топката към Амари, за когото нямаше проблем да прониже пак Абдиков. Същият френски играч беше близо до трети гол, но този път топката излезе в аут.

Началото на втората част беше за пиринци, но при най-добрата атака топката рикошира в главата на Венко Филипов и по чудо излезе в корнер. Но в 58-ата минута бързоногото крило Маркиньо вкара трети гол, след като се отскубна от автора на попадението за домакините Пиргов и сам срещу вратаря Абдиков го прехвърли за 3:1.

Четвърт час преди края на мача домакините намалиха до 2:3 от дузпа, като точен беше капитанът им Петър Лазаров. Той вкара, след като съдията отсъди нарушение на Венко Филипов срещу Марио Близнаков.

В края на мача Пирин натисна здраво, играта се пренесе пред вратата на Черноморец, но два пъти бургазлии спряха топката на голлинията и измъкнаха втора победа в първенството.

Състави:

Пирин Гоце Делчев: Абди Абдиков, Димитър Пиргов, Любомир Гуцев (62- Мартин Газиев), Николай Николов, Атанас Фиданин (46- Христо Киров), Румен Лапантов, Веселин Марчев, Петър Лазаров, Марио Близнаков, Васил Панайотов, Албин Одза (46- Борислав
Хадзуров)

Черноморец Бургас: Ник Дашев, Франсиско Гомес-Чико, Траян Траянов (46- Яни Пехливанов), Мартин Кавдански, Венелин Филипов, Марко Родригес-Маркиньо (73- Петър Атанасов), Лъчезар Балтанов, Жереми Манзоро (82- Милен Гамаков), Карлос Фонсека, Меджиб Амари, Преслав Йорданов