С гол на Левандовски Дортмунд би Вердер (видео)

23:31
Отборът на Борусия Дортмунд победи минимално гостуващия Вердер Бремен първи мач от 3-я кръг на германската "А" футболна група. Двубоят на "Сигнал Идуна Парк" приключи при резултат 1:0 за жълто-черните.

Домакините тотално надиграха своя съперник, но така и не успяха да стигнат до попадение през първата част. Малко след почивката обаче Марко Ройс проби по дясното крило и пусна топката към непокрития Роберт Левандовски, който без проблеми се разписа на празна врата. До края на срещата възпитаниците на Юрген Клоп имаха още няколко шанса за гол, които не реализираха, но в крайна сметка стигнаха до третата си поредна победа от началото на сезона.

След този мач Борусия Дортмунд оглави временното класиране на шампионата с пълен актив от 9 точки, а бременските музиканти са на 5-та позиция с 6 спечелени точки до този момент.