Бетис отпадна в Сегунда дивисион

22:14
Отборът на Бетис не успя да победи като домакин Валядолид и завърши 1:1, в среща от последния 38-и кръг на испанската Примера дивисион.

По този начин тимът от Севиля изпадна в Сегунда дивисион на Испания. Гостите излязоха напред в резултата в последната минута на първото полувреме с гол на Агире. Веднага след почивката Рикардо Оливейра възстанови равенството, но това не бе достатъчно за домакините, да се спасят от изпадане. В края на срещата удар с глава на Рикардо Оливейра бе отразен от стража на Валядолид, който запази точката за отбора си.

Бетис завърши на 18-то място с актив от 42 точки, а Валядолид на 15-о с 43.