Меси отстъпи мястото си за първи път от 3 години насам

13:29
В двубоя срещу Леванте, спечелен с гръмкото 7:0, Лионел Меси бе заменен за първи път от близо три години насам в мач от Примерa дивисион.

В 70-та минута Херардо Мартино реши да извади носителя на Златната топка за последните 4 години, а на негово място да пусне Андрес Иниеста.

Последната смяна на Меси датираше от 19 септември 2010 година, когато в края на мача срещу Атлетико Мадрид, аржентинецът напусна терена на "Висенте Калдерон" след груба интервенция на Томаш Уйфалуши.

След края на мача новият наставник на каталунците уточни, че това негово решение е предварително съгласувано с Меси.

"Никой не би си позволил лукса да смени Меси в равностоен мач. Няма толкова луд човек, но говорих с Лео и той разбра, че в срещите, които са решени, трябва да почива. Ако го направиш в три или четири мача, това е като да му дадеш отдих в цели 90 минути. Меси е много интелигентен и се разбрахме без излишни приказки", сподели Мартино.