Рикелме и Инсуа изкачиха Бока на върха в Аржентина

10:12
Хуан Роман Рикелме и Емилиано Инсуа се разписаха през двете полувремена за победата на Бока Хуниорс с 2:1 над Атлетико Рафаела в мач от третия кръг на аржентинското първенство, с което столичният колос дели първото място в класирането на Примера Апертура.

Ветеранът в халфовата линия на Бока откри резултата след половин час игра, но Лукас Албертенхо се разписа за 1:1 в 41-та минута и с това почти донесе точка на гостуващия Атлетико Рафаела. Емануел Инсуа обаче не позволи това да се случи и се разписа в 68-та минута за крайното 2:1, с което Бока се изравни на върха с отборите на Архентинос Хуниорс, Химнасия Ла Плата и Сан Лоренцо. Всички те имат актив от по шест точки след третия кръг.

Архентиос Хуниорс е временен лидер по голова разлика след разгрома с 3:0 в гостуване срещу Сан Лоренцо в събота вечер. Точни за водачите в Примера бяха Хулио Бараса, Ернан Бойеро и Родриго Гомес.