България победи Япония в последния си мач на "Алкудия Къп"

09:50
Юношеският национален отбор на България до 19 години завърши участието си на "Алкудия Къп" във Валенсия така, както го започна с победа. Момчетата на Александър Димитров обърнаха Япония от 0:1 до 2:1 след изключително силно второ полувреме. Мачът се оказа и директен спор за третото място в крайното подреждане в групата, след като Аржентина и Канада си осигуриха първите две позиции още вчера. С трите точки лъвовете изместиха самураите от третото място, като събраха общо шест след актив от два успеха и две поражения. Японците имат 4, Беларус остана с 1, а лидерите Аржентина и Канада са с по девет.

И този път старши-треньорът Александър Димитров направи доста промени в стартовите 11 в търсене на освежаване - Георги Китанов, Васил Попов, Пламен Гълъбов, Станислав Дрянов и Милчо Ангелов се завърнаха сред титулярите, пише официалният уебсайт на Българския футболен съюз.

Лъвовете имаха интересно положение още във втората минута. Милчо Ангелов успя да се освободи в лявата зона на нашата атака и върна топката към Александър Василев, чийто остър удар отиде над вратата. Япония поведе при първия си точен изстрел. Кобаяши получи топката близо до дузпата и въпреки намесата на Георги Китанов се стигна до попадение в нашата мрежа. Четвърт час преди края на първото полувреме Борислав Цонев преодоля няколко съперника и потърси изстрел с десния крак от границата на наказателното поле, изпращайки топката близо до лявата греда.

След почивката България заигра с двама нападатели, като Смаил Креболиев зае мястото на Васил Попов, а Александър Василев бе върнат като десен защитник. В 43-та минута именно Креболиев изведе Борислав Цонев сам срещу вратаря на азиатците, но полузащитникът на Левски не успя да реализира. Секунди по-късно далечен удар на Преслав Петров бе отклонен от Ямада. 20 минути преди края пак Ямада спаси японците, този път отразявайки фаул на Боби Цонев. В следващата атака българите разиграха чудесно, топката се озова в Милчо Ангелов след подаване на Станислав Дрянов и с десния крак нападателят на Черноморец изравни с шут от 6-7 метра. В 53-та минута Креболиев комбинира с Ангелов, а шутът на нашия голмайстор бе спасен от Ямада. Шанс се откри и пред Станислав Дрянов, а неговият слаб изстрел от 12 метра не бе проблем за вратаря на самураите. Лъвовете достигнаха до пълен обрат в последната 70-та минута. Резервата Георги Минчев се ориентира страхотно при рикошет след отиграване на Борислав Цонев и с десния крак изпрати топката в горния ляв ъгъл.

Трите точки осигуриха не само третото място на нашия отбор в групата, а и петата позиция в крайното подреждане. Отборът ни събра повече точки от три тима в другата група - Австралия, Саудитска Арабия и Катар. За полуфиналите се класираха Аржентина, Канада, Испания и Мексико.

Нашият отбор се прибира в България в 23:55 часа в понеделник, 19 август, с полет от Мадрид.

Съставът на България (U19) срещу Япония: Георги Китанов (капитан), Васил Попов (36-Смаил Креболиев), Стефан Велков, Пламен Гълъбов, Преслав Петров, Чавдар Ивайлов (65-Янис Карабельов), Петър Витанов, Борислав Цонев (70-Мирослав Иванов), Александър Василев, Станислав Дрянов, Милчо Ангелов (58-Георги Минчев)