Борусия Дортмунд оглави Бундеслигата (видео)

20:49
Борусия Дортмунд победи Айнтрахт Брауншвайг с 2:1 в последния мач от втория кръг на немската Бундеслига.

Жълто-черните стигнаха до победа в заключителната част на срещата. В 75-ата минута Йонас Хофман изведе домакините напред в резултата, а десет по-късно Марко Ройс покачи на 2:0 от дузпа. Крайният резултат бе оформен броени секунди преди последния съдийски сигнал, когато Роберт Левандовски си отбеляза автогол.

Начело във временното класиране с пълен актив от 6 точки са пет отбора - Борусия Дортмунд, Байер Леверкузен, Байерн Мюнхен, Майнц 05 и Вердер Бремен.

Борусия Дортмунд води в класиране с най-добра голова разлика - 6:1. Байер Леверкузен и Байерн Мюнхен имат еднакв голови показатели - по 4:1, Майнц 05 има голова разлика 5:3, а Вердер Бремен - 2:0.