Ювентус разкости Лацио и грабна Суперкупата на Италия (видео и снимки)

23:55
Италианският шампион Ювентус спечели първия си трофей за сезона, след като постигна категорична победа над Лацио в битката за Суперкупата на страната. Бианконерите спечелиха решителната среща с 4:0, като особено впечатляващо бе представянето им в началото на второто полувреме, когато реализираха три безответни гола.

Като цяло Ювентус бе по-добрият отбор в мача. Младежкият национал на Франция - Пол Погба, осигури минимално предимство на Старата госпожа до почивката, след като откри резултата в 24-ата минута.

Малко след подновяването на играта футболистите на Антонио Конте сътвориха истинско шоу. В рамките на само 4 минути резултатът набъбна до 4:0. Първо Джорджо Киелини се разписа за 2:0 в 52-ата минута, две по-късно Щефан Лихщайнер оформи класическата преднина на торинци, а аржентинският нападател Карлос Тевес сложи точка на спора в 56-ата минута.