Солдадо дебютира с победен гол за Тотнъм (видео и снимки)

18:11
С гол от дузпа на испанския нападател Роберто Солдадо Тотнъм постигна първа победа през новото първенство в английската Висшата лига, надделявайки над Кристъл Палас с 1:0.

Шпорите, които не бяха получили нито една дузпа през миналия сезон, сега получиха правото на такава в началото на второто полувреме срещу новаците във Висшата лига. Наказателният удар беше отсъден заради непохватна игра с ръка на Дийн Мокси, който се опита да блокира центриране на Аарън Ленън. При изпълнението Солдадо прати топката до дясната греда, докато вратарят на орлите Жулиан Сперони в другия ъгъл. Иначе Сперони беше с основна заслуга за сравнително равностойния мач, като отрази няколко сериозни удара, включително и тупалка на исландския халф Гилфи Сигурдсон преди почивката.

Освен Солдадо, още едно от новите попълнения на мениджъра Андре Вилаш-Боаш, направи добри неща. Насер Шадли можеше да вкара с глава преди почивката, а в 69-ата минута не успя да насочи топката в мрежата след пробив и пас на Сигурдсон. Две
минути преди края на редовното време и Джърмейн Дефоу можеше да се разпише, но пак топката излезе край гредата.

Trudovak1703
18.08.2013 22:45

Хубава победа, като за първи мач. Новите попълнения се включиха добре в отбора, очаквам в бъдеще да развият още потенциала си. Честита победа

overdrive
18.08.2013 21:22

Тези 3 точки трябва да са много важни за Тотнъм след като ги взеха без Бейл, но се видя колко безидейни бяха и как новаците за малко да си вземат поне точка. Все пак вкарахте от дузпа ..

JayT
18.08.2013 19:33

Като изключим страхотното представяне на Ленън, Чадли и Роуз, доста скучен мач, едвам-едвам се добрахме до трите точки. Дефо нямаше извинение да пропусне такова положение, ако иска да е титуляр. Солдадо беше безидеен цял мач, като изключим дузпата, но е нормално, все пак е в отбора едва от три седмици. Радвам се за победата и дано продължаваме все така. *smile*

aa2
18.08.2013 19:28

Честита победа на Тотнъм!

ogi999
18.08.2013 19:04

доста еднообразно и скучно го изиграхме този мач, но важни са трите точки. Без Бейл няма изненада в отбора и освен силно дясно крило с Уокър и Ленън не предложихме нищо особено. Все пак е лондоско дерби и са вземаме такива мачове с гози икономичен стил би било добре.

YUNOFF
18.08.2013 18:50

Фен на Тотнъм съм и не ми харесва стила на Боаш за сега в Порто практикуваше уникално нападащ футбол. Много прагматичен и бавен футбол при нас. Направо немога да се сдържам поне ако ще играем на контри да вкарваме по 3-4 а не по 1 гол. Признавам си почнах да ставам скиптично настроен към Боаш и най-малкото стила му. Ние не сме Челси тука да играем цял мач защита или Барса да играем тики-таки и да заспивам всеки мач направо съм изумен. Стила на Тотнъм е с 2 паса да се стига до наказателното или ако се разиграва топката по земя тя да се движи посока противниковата врата а не да се върти в безброй кръгове и разигравания без смисъл. Все пак се радвам на успеха и да продължаваме да печелим.

TotHamFan
18.08.2013 19:39

като не липсва идеен плеймейкър така ще е.

nkrumov
18.08.2013 18:37

Наистина браво на Солдадо и честито за победата. Но без тази дузпа не виждам как щяхте да избегнете нулевото равенство. Според мен днес Тотнъм без Бейл изглеждаше супер безидеен и беззъб. Успех! *beer*

Agger5LFC
18.08.2013 18:20

Браво ''Шпори'' Добър мач и браво на Солдадо тези 24млн. не са били хвърлени на вятъра! *thumb_up**wink*