Валенсия надви трудно Малага (видео)

10:28
Валенсия победи с 1:0 у дома срещу Малага в среща от първия кръг на испанското първенство. В 65-ата минута защитникът Рикардо Коща се възползва от грешка на вратаря Вили Кабайеро и прати топката в мрежата на отбора от Андалусия.

След попадението гостите не успяха да застрашат сериозно вратата на Валенсия и логично загубиха в първия ден от новия сезон в Примера дивисион.

В този двубой треньорът Бернд Шустер направи официален дебют начело на Малага. Тимът е изваден от участие в европейския клубен турнир Лига Европа заради големи финансови задължения. Мирослав Джукич пък дебютира официално на кормилото на Валенсия.

Valencia 1-0 Malaga by fasthighlights-2013

В друга среща от първия кръг Атлетик Билбао спечели с 2:1 като гост на Валядолид. В 28-ата минута Маркел Сусаета даде аванс в полза на баските, но само три минути по-късно Патрик Еберт изравни. Пет минути след почивката нов точен удар на Икер Муниаин донесе успеха с 2:1 в полза на Атлетик. Треньорът Ернесто Валверде също записа първи официален двубой начело на баските.