ОМ не допусна изненада срещу Евиан

20:59
Отборът на Олимпик Марсилия записа втора победа от два мача от началото на новия сезон във френската Лига 1. Възпитаниците на Ели Боп надиграха с 2:0 Евиан Тонон-Гайяр като домакин в мач от втория кръг на шампионата.

Играчите на ОМ отбелязаха по един гол във всяко от полувремената, а автори на головете бяха Андре-Пиер Жиняк и Дмитри Пайе съответно в 16-та и 67-та минути.

Жиняк, който откри резултата и при успеха над Гингам с 3:1 миналата седмица, посрещна пас в дълбочина от страна на Род Фани и прокара топката край вратаря Бертран Лакует за 1:0.

Вицешампионите се нуждаеха от помощта на Стив Манданда в две трудни ситуации пред неговата врата, но в крайна сметка отбелязаха за 2:0 чрез Дмитри Пайет в 67-та минута и подсигуриха трите точки.

В петък Олимпик Лион се наложи с 3:1 над Сошо и е равен с Марсилия, докато Пари Сен Жермен посреща Аячо в неделя.