Фабриката за таланти работи: ОЛ би Сошо

23:50
Отборът на Олимпик Лион спечели убедително и втория си мач от новия сезон в Лига 1, след като се наложи с 3:1 като гост над Сошо.

Резултатът в мача бе открит още в 4-ата минута, когато алжирският полузащитник Риад Будебоуз изпълни точно 11-метров наказателен удар, отсъден в полза на домакините. Впоследствие лъвовете отстъпиха инициативата и в оставащото време до края на първото полувреме хлапетата осъществиха пълен обрат. Първо 18-годишният талант Ясин Бензия възстанови равенството в 35-ата минута, а секунди преди последния съдийски сигнал за първата част Александър Лаказет покачи на 2:1. Малко след подновяването на играта Йоан Гуркюф удвои предимството на ОЛ, като по този начин бе фиксиран и крайният резултат.

Преди останалите срещи от 2-ия кръг на Лига 1, Лион води еднолично в класирането с пълен актив от 6 точки, докато Сошо заема 12-о място с 1.