Челси обърна Евертън и изпрати Хидинк с Купата на ФА

18:56
Отборът на Челси победи Евертън с 2:1 на стадион "Уембли" във финалния мач от турнира за Купата на Футболната Асоциация на Англия. Както е известно това е най-старият турнир в света, а днес "сините" от Лондон станаха неговият 128-и победител.

Още в самото начало на срещата "карамелите" успяха да вземат предимство от един гол, който стана дело на Луи Саха в 30-а секунда на мача. Нападателят на Евертън се озова с стрелкова позиция още при първата атака на своя тим и не сгреши при завършващия удар.

В 21-а мината на мача нападателят на Челси Дидие Дрогба успя да възстанови равенството, след попадение с глава. Голът за лондончани падна след центриране от ляво на атаката на Челси на Флоран Малуда, което намери Дрогба, който по прекрасен начин изпревари Джолиън Лескът и не остави шансове на вратаря на "карамелите" Тим Хауърд след удар с глава.

След началото на второто полувреме отборът на Челси заигра доста по-добре от своя съперник и успя да създаде няколко опасни положения пред вратата на символичните гости. В 71-а минута блесна геният на Франк Лампард, който първо преодоля съпротивата на Фил Невил, а след това с отмерен изстрел с левия крак от около 25 метра даде преднина на своя тим, с което оформи и крайното 2:1 за лондончани.

Няколко минути след гола на Франки, Малуда отправи удар от около 25 метра и топката среща горната греда на вратата на Хауърд, след което тупна зад голлинията, но страничният рефер не реагира, и играта продължи.

Мачът бе последен за Челси под ръководството на мениджъра Гуус Хидинк, който след този двубой напуска лондонския тим и ще се отдаде на работата си като селекционер на Русия.

Челси - Евертън - 2:1
0:1 - Саха - 1 мин.
1:1 - Дрогба - 21 мин.
2:1 - Лампард - 71 мин.