Шампионът Нюелс Олд Бойс започна сезона с победа

15:06
Отборът на Нюелс Олд Бойс, който спечели титлата в първенството на Аржентина през юни под ръководството на новия старши треньор на Барселона Херардо Мартино, започна с победа новия сезон.

Тимът победи като гост Бока Хуниорс с 3:2. Парагваецът Виктор Акуино отбеляза две попадения за домакините в началото на второто полувреме при първия мач на новия треньор Алфредо Берти.

Срещата от първия кръг на шампионата беше отложена, за да може Нюелс Олд Бойс да има по-дълга почивка след участието си в полуфиналите на турнира за Копа Либертадорес.

Николас Бланди даде аванс на Бока още в 4-ата минута, но бившия защитник на Атлетико (Мадрис) Даниел Диас направи 2:1 за домакините след половин час игра. Милтън Саско изравни 1:1 за шампионите в 16-ата, а в 46-ата и 51-ата Акуино донесе победата на гостите.

Отборът на Бока Хуниорс, който започна сезона с победа 2:1 над Белграно, има 3 точки актив от два мача.