Димитров чака Надал в Синсинати

09:23
Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира на твърди кортове от сериите "Мастърс" в Синсинати (САЩ) с награден фонд 3729155 долара. Номер 29 в световната ранглиста постигна лесна победа над представителя на домакините Брайън Бейкър с 6:3, 6:2 за 56 минути.

Двубоят започна с пробив за Бейкър, но след това Димитров поведе с 5:2. До края на сета двамата спечелиха своите подавания. Във втората част българинът даде само два гейма на своя съперник и за пръв път в кариерата си достигна до третия кръг на надпреварата. Димитров наниза 11 аса и направи 4 пробива в двубоя.

Така той си осигури 38040 долара от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста.

В спор за място на четвъртфиналите първата ракета на България ще срещне победителя от мача между номер 4 в схемата Рафаел Надал (Испания) и квалификанта Бенямин Бекер (Германия).