Монако наказа Бордо, Фалкао откри головата си сметка в Лига 1 (видео и снимки)

00:16
Монако се завърна в елита на френския футбол по подобаващ начин, след като пожъна победа с 2:0 при гостуването си на Бордо в мач от 1-ия кръг на Лига 1. Отборът от Княжеството стигна до трите точки с два късни гола, които бяха дело на Еманюел Ривиер и Радамел Фалкао.

Като цяло монегаските бяха по-добрият отбор, въпреки че успехът дойде в заключителната част на срещата. Резултатът на стадион "Шабан-Делмас" бе открит в 82-ата минута от резервата Ривиер. 5 по-късно на сцената се появи Фалкао, който ознаменува официалния си дебют за Монако с решително попадение.

Във финалните секунди на двубоя жирондинците можеха да намалят разликата в резултата, но опитният бранител в центъра на отбраната на гостите Рикардо Карвальо изчисти топката от голлинията.

Така Монако стартира новия сезон в Лига 1 с много важна победа.

Ето крайните резултати от останалите срещи от днешната програма на френския шампионат:

Евиан Тонон - Сошо 1:1
Лил - Лориен 1:0
Лион - Ница 4:0
Нант - Бастия 2:0
Рен - Реймс 2:1
Валансиен - Тулуза 3:0