Неймар с първи гол за Барса, каталунците мачкат със 7:1 (видео)

17:47
Новата бразилска перла в атаката на Барселона Неймар вкара първия си гол с екипа на каталунците, след като се разписа при успеха със 7:1 над националния отбор на Тайланд в приятелска футболна среща.

Бразилският национал откри резултата в 13-ата минута, след като се ориентира най-добре в наказателното поле на тайландския отбор и засече топката във вратата на домакините. Последва гол на Лео Меси от дузпа в 15-ата минута, а Педро покачи на 3:0 само три минути по-късно. Меси заби нов гол в 25-ата минута, а отново Педро, в 36-ата минута, направи 5:0. Тайланд вкара почетен гол от дузпа в 45-ата минута чрез своята звезда Теерасил Дангда, а в 47-ата и 48-ата минути бе оформен крайния резултат.

Последните два гола бяха дело на Педро и на Алексис Санчес. Страхотен мач днес направи Франсеск Фабрегас, който сновеше по целия терен и правеше уникални пасове към своите съотборници.

Шампионите на Испания се завърнаха след тригодишно отсъствие в Азия, където имат невероятно голяма фен база и огромна маркетингова територия. Отборът пътува за Куала Лумпур за мач с Малайзия, който ще се проведе на 10 август. След това, Барса се завръща в Европа.

Съставът на Барса:

Първа част: Валдес, Дани Алвеш, Пике, Багнак, Адриано, Сержи Роберто, Алкес Сонг, Фабрегас, Педро, Меси, Неймар

Втора част: Валдес (63-Пинто), Монтоя, Бартра, Масчерано, Алба, Чави, Бускетс, Иниеста, Санчес, Фабрегас (67-Донгоу), Педро