Спас Делев дебютира за Лас Палмас

14:10
Спас Делев направи дебют за Лас Палмас в контролната среща с португалския Маритимо, загубена с 0:2. Българският нападател беше на терена през първото полувреме в мача на остров Мадейра, игран пред близо четири хиляди зрители.

23-годишният национал премина във втородивизионния испански Лас палмас миналата седмица.

Головете за Маритимо реализираха Адмилсон Барос пет минути след началото на второто полувреме и Филипе Сантос в 58-ата минута на срещата. След почивката старши треньорът на испанския тим Серхио Лобера пусна в игра изцяло нов състав.

"Твърде рано е да се дава оценка на Делев. Той се присъедини към отбора с огромно желание и много иска да покаже своята ефективност", заяви Лобера.

Шампионатът в Сегунда дивисион стартира на 16 август. Съперник на Лас Палмас в първия кръг ще бъде Депортиво Ла Коруня.