Аугсбург и 1860 Мюнхен продължават напред за Купата

12:33
Баварските отбори Аугсбург и Мюнхен 1860 се класираха за втория кръг в турнира за Купата на Германия.

Аугсбург се наложи над новия член на трета лига Ред Бул (Лайпциг) с 2:0, като през цялото време имаше надмощие на терена. Головете за гостите вкараха Ян Ингвер Калстен-Бракер в 5-ата минута с глава и Халил Алтънтоп в 69-ата, след като излезе сам срещу бившия швейцарски национален вратар Фабио Колторти.

Друг вратар-ветеран се превърна в герой- 37-годишният Габор Кирай спаси две дузпи и класира напред Мюнхен 1860, който завърши 1:1 в редовното време и продълженията като гост на Хайденхаймер. Иначе домакините, които сега влязоха в трета лига, изравниха в 91-ата минута и след това закараха мача на дузпи.

Оснабрюк отнесе с 3:0 Ерцгебирге Ауе и също е във втория кръг.

Днес играят двата най-сериозни отбора- Байерн Мюнхен гостува на Реден от 4-а лига, а Борусия Дортмунд ще пътува до друг четвъртодивизионен тим, но в района на Бремен - ШФ Вилхелмсхафен.