Аякс започна защитата на титлата си с класика (видео)

10:01
Шампионът Аякс започна защитата на титлата си в Холандия с класическа победа 3:0 над Рода (Керкраде) на старта на новото първенство. За успеха на Аякс се разписаха Рикардо ван Рин, капитанът Сим де Йонг и Виктор Фишер.

Гостите от Рода играха без продадения през седмицата в Турция голмайстор на тима
Санхариб Малки. Сириецът, който има 171 гола в първенството на Холандия, ще радва феновете на Касъмпаша (Истанбул) от новия сезон.

Разликата в класите си личеше още от първата минута, след като в горещото време Аякс поведе с 2:0 в началото на първата част. Рода, спасила се от изпадане в дълги плейофи, пусна и трети гол в последните пет минути. Отделно от това, гостите пристигнаха и в доста ограничен състав заради контузии. Защитникът Ван Рин откри резултата в 10-ата минута след добавка. Кристиян Ериксен стреля от фаул, а вратарят Филип Курто изби право в краката на Ван Рин. Ериксен подаде на Де Йонг и за второто попадение.

През втората част гостите от Лимбург имаха шансове чрез унгарския си нападател Кристиян Немет, който улучи и гредата. 20 минути преди края синът на легендата Дани Блинд - Дейли, предизвика дузпа. Вилян Пюйм обаче прати топката над горната греда.

Аякс има три поредни спечелени шампионски титли под ръководството на Ринус Михелс (1966-1968) и при Луис Ван Гаал (1994-1996), както и сега при Франк де Бур. Той обаче може да влезе за винаги в клубната история, ако спечели четвърта подред, което никога не е ставало.

Ajax 3-0 Roda (All Goals) 02.08.2013 ourmatch.net by ourmatch