Челси победи Интер, Реал Мадрид се справи с ЛА Галакси (снимки и видео)

10:12
Челси победи Интер с 2:0 и се класира за полуфиналите на приятелския турнир "Champions Cup" в САЩ. Португалският треньор на сините от Лондон Жозе Моуриньо се изправи срещу бившия си клуб и стигна до успеха.

Бразилецът Оскар Жуниор изведе лондончани напред в 13-ата минута след добра акция на Виктор Моузес. Еден Азар удвои в 29-ата минута от дузпа, отсъдена за фаул на Алваро Перейра срещу Моузес в пеналта. Надеждите на Интер за обрат бяха прекършени в 58-ата минута, когато новото попълнение Уго Кампаняро получи червен картон, след като умишлено настъпи Джон Тери.

Челси ще играе на полуфиналите срещу Милан в събота.

Реал Мадрид, воден от новия си наставник Карло Анчелоти, победи ЛА Галакси с 3:1 и също се класира за полуфиналите в надпреварата, където в събота ще срещне Евертън. Кристиано Роналдо изработи първото попадение в 15-ата минута на мача, което реализира Анхел Ди Мария. Роналдо удари греда и пропусна няколко добри положения, а на почивката беше заменен от Карим Бензема. Французинът удвои аванса на Реал в началото на второто полувреме, а след малко повече от час игра Хосе Виляреал намали. Четвърт час преди края Бензема вкара втория си гол, след като засече с глава подаване в пеналта на Ди Мария.