Запалянко открадна дузпа на Асамоа (видео)

11:51
Евертън се наложи над италианския шампион Ювентус с 6:5 след дузпи в приятелски мач, който се игра в американския град Сан Франциско и бе част от турнира "Гинес".

Редовното време на срещата приключи при равенство 1:1, след като в 61-ата минута Кевин Миралас откри резултата в полза на карамелите, но малко преди края Квадво Асамоа върна статуквото на терена. Впоследствие се премина към изпълнение на дузпи, при които футболистите на английския тим се оказаха по-съобразителни и спечелиха мача.

Мачът бе съпътстван и от изключително куриозен момент. При 11-метровите наказателни удари, когато ред бе на Асамоа, от трибуните на стадион "Ей Ти енд Ти Парк" на терена изскочи запалянко, който се притече към бялата точка и пред отчаяния поглед на ганаеца се ангажира с изпълнението на дузпата. За негово съжаление обаче Тим Хауърд спаси удара му.

Другите участници в турнира са Челси, Валенсия, Реал Мадрид, ЛА Галакси, Интер и Милан.