Байерн надигра Сао Пауло и се класира за финала на Ауди Къп (видео и снимки)

23:24
Байерн Мюнхен надигра Сао Пауло с 2:0 и придоби право на участие на финала на четиристранния турнир Ауди Къп. Баварците стигнаха до успеха с попадения на Марио Манджукич и Мичел Вайзер.

Първото полувреме на мача премина под диктовката на Байерн Мюнхен. В 14-ата минута Пизаро отправи удар с глава, но пропусна целта. Последва безрезултатен изстрел и на Робен. Малко по-къснo Швайнщайгер също не сполучи в опита си да открие резултата, след като ударът му бе спасен от Сени.

В 24-ата минута пред Лам се откри добра възможност да осигури предимство на немския шампион, но ударът му бе блокиран. Бранителите на бразилския тим се справиха и със следващата по-опасна атака на възпитаниците на Гуардиола. До края на първото полувреме баварците пропиляха още няколко добри възможности да се оттеглят на почивка с предимство, след като удари на Рибери, Лам и Робен не доведоха до гол във вратата на Сао Пауло.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени, но с единствената разлика, че Байерн успя да пречупи защитата на Сао Пауло. В 55-ата минута хърватският нападател Манджукич, който се появи като резерва на мястото на Пизаро, откри резултата, след като се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на бразилците.

След попадението на Манджукич баварците продължиха да бъдат по-настоятелният отбор и закономерно удвоиха преднината си. В 86-ата младокът Мичел Вайзер покачи резултата на 2:0. Секунди по-късно обаче главният арбитър на срещата отсъди 11-метров наказателен удар в полза на Сао Пауло. Очаквано зад бялата точка застана най-резултатният вратар в историята на футбола, а именно Сени, но колегата му Нойер не позволи да бъде надхитрен.

Така Байерн се класира за финала, където утре ще спори с Манчестър Сити.

Състави:

Байерн Мюнхен - Нойер, Данте, Рибери, Мартинес, Робен, Рафиня, Пизаро, Лам, Алаба, Швайнщайгер, Кроос

Сао Пауло - Сени, Рейналдо, Миранда, Толой, Дъглас, Фабрицио, Велингтон, Кая, Жадсон, Освалдо, Алоисио

Байерн Мюнхен - Сао Пауло

1:0 - Марио Манджукич 55'
2:0 - Мичел Вайзер 86'

123321
01.08.2013 11:32

Отборът на Ювентус се добра до равенство 1:1 в контролата срещу Евертън. Двубоят бе от турнира "Гинес" и се игра в Сан Франсиско, САЩ. "Карамелите" първи откриха резултата чрез Кевин Миралас в 61-ата минута, но Квадво Асамоа възстанови равенството в 80-ата минута. Така се наложи да бъдат изпълнявани и дузпи, при които Eвертън спечели с 6:5 точни удара. Срещата бе доста динамична с положения и пред двете врати. Още в 6-ата минута Евертън стигна до гол, който обаче бе отменен заради засада. Юве пък отговори с опасен далечен изстрел на Лука Мароне в 18-ата минута. След това Стивън Пиенаар имаше шанс да стреля отдалеч, но прати топката над напречната греда. В 27-ата минута Мароне направи непростим пропуск като оставен сам от близо не успя да уцели вратата. Последва шанс и за Артуро Видал, който отправи истинска бомба от воле, но на сантиметри от вратата. В 42-ата минута пък Евертън бе близо до гола като удар с глава на Стоунс се отби от гредата. И в началото на втората част англичаните можеха да открият резултата, но ударът на Кевин Миралас от близо бе спасен от Марко Сторари. Юве пък отговори с прекрасен изстрел от фаул на Видал и също толкова добро спасяване на Хауърд. В 61-ата минута обаче Миралас получи по десния фланг, финтира защитник и с прекрасен удар в близкия ъгъл не остави шансови на вратаря - 1:0 за Евертън. Последва натиск на Юве и в 70-ата минута Карлос Тевес имаше шанс да стреля, но топката профуча до вратата. Три минути по-късно обаче Сторари трябваше отново да се намесва решително след удар с глава от близо на Овиедо. След това и Пиенаар получи подарък от Федерико Пелузо, който върна лошо и остави южноафриканеца да отнеме топката и да излезе на стрелкова позиция, но ударът му бе в аут. Юве пък отговори с две чудесни възможности - първо пред Тевес, а след това и пред Мирко Вучинич, но Тим Хауърд не допусна да бъде пробит. И веднага след това събитията отново се пренесоха пред вратата на "бианконерите", като Миралас стреля опасно, но Сторари спаси. В крайна сметка размяната на удари завърши в полза на италианския шампион. В 80-ата минута грешка в защитата на Евертън позволи топката да стигне до Асамоа на границата на наказателното поле, а той с прекрасен удар в далечния ъгъл не остави шансове на вратаря за 1:1. В последната минута Сторари отново трябваше да се намесва решително след силен удар от дистанция на Рос Баркли. В крайна сметка обаче мачът завърши наравно и победителя трябваше да бъде определен с дузпи. При изпълненията от бялата точка англичаните показаха по-здрави нерви и победиха с 6:5 точни удара. Евертън - Ювентус 1:1 (6:5 сл. дузпи) 1:0 Миралас (61) 1:1 Асамоа (80)

123321
01.08.2013 11:26

Уинър напишете новина за др турнир в сан франсиско....

kermo
01.08.2013 10:48

Този екип на Бйерн много ме радва...

insane131
01.08.2013 01:18

Готов отбор развали тоя Гуардиола - паднаха от Борусия, може да паднат утре от Сити, ще паднат и от Челси за суперкупата ще видите .

iulkata77
01.08.2013 10:38

чакай малко ле Гуардиола използва различни схеми и тактики като си пусне всички титуляри сега ги няма Гъотце, Швайни, Мартинес, Рибери

mancity99
31.07.2013 23:43

надявам се утре да се получи страхотен мач и по добрия да победи !!! за сити съм разбира се но !!!! дълбоко в себе си мисля че байерн ще спечелят

MaLkO_LuD94
31.07.2013 23:32

Много е голям Сени жалко че изпусна дузпата *sad*

sksw
31.07.2013 23:26

Нормална победа. Всички играчи се изредиха, дори младоците. Хубаво е, че им се дава шанс. Гуардиола постоянно експериментира и ми е интересно, когато пусне всички титуляри заедно, дали изобщо ще са сработени, но ще видим.

John_Jameson
31.07.2013 23:22

Еее, нямаше късмет Сени ... честито на Байерн за победата!!! *tongue*

basti31
31.07.2013 23:21

Какво стана? Защо имаше дузпа за Сао Пауло, че нещо не разбрах от повторенията?

_beroe_
31.07.2013 23:20

Трябваше Шакири да вкара, но все пак гол. *beer*

ivanrealmadrid1
31.07.2013 23:19

и едно не мога да разбера защо сравнявате моу и пеп само в престоя на моу в Реал ... хаха сякаш преди това не го е побеждавал, както ви е удачно така си сравнявате ..

31.07.2013 23:16

ше осере супер отбора на байерн тоя некадърник, дори да му потръгне пак ще се бие в гърдите колко"голяма" работа е .. и с какъв акъл го сравнявате със Специалния ...пхаххаах

basti31
31.07.2013 23:11

Това май беше по-трудно да го изпуснеш...

_beroe_
31.07.2013 22:58

Браво, че пусна Кирхоф, дано го налага и да се представи на ниво, защото защитата малко куца според мен.

Kings_5
31.07.2013 22:50

Затова Манджукич е титуляр. *smile**beer*

sksw
31.07.2013 22:26

Гуардиола не разбира, че това не му е Барселона. Мястото на Лам е отдясно в защитата, а на Мартинес по-напред. Също така Швайнщайгер трябва да е изнесен по-напред. Има и други неща, които не ме кефят мен лично. За мен трябваше да запази схемата на игра на Байерн от предния сезон и само да интегрира в нея Гьотце и Тиаго. Не да се мъчи от нещото да прави нищо. Променя схемата, променя позициите на ключови играчи и се чуди, защо не са сработени и защо не върви играта. Дано се усети и промени това до началото на шампионата. Защото с тази схема, големи главоболия го чакат.

Bayern85_
31.07.2013 22:34

Спокойно пич,това са просто контроли,ако го прави и в официалните мачове,тогава ще имаме проблеми.А и Тиаго явно е с лека травма,Гьотце още тренира на облекчен режим,и остава един Гоставо.А и капитана има страхотна техника,не се знае дали няма да е по полезен,като полузащитник.

basti31
31.07.2013 22:32

Нали затова са приятелските мачове, да провери какво работи, кой къде може да играе и т.н. Съмнявам се в официален мач да пусне Лам като халф или нещо подобно.

Blueisthecolour
31.07.2013 22:21

Жалко за Байерн тоз смешник Гуардиола ще ги провали с неговия смешен стил *sad*

MaLkO_LuD94
01.08.2013 12:04

Прав си само ми е много интересно как всички са с едно АйКю *confused* Но както и да е *thumb_up*

Johan_Cruyff_14
01.08.2013 11:58

Аз не помня Моуриньо да е печелил с 5:0 срещу Пеп...

Bayern85_
01.08.2013 00:36

Като погледнеш че е фвн на челси,просто го остави.

31.07.2013 23:40

Ами именно де явно не си ме разбрал.Казвам,че ходи на готови отбори *smile*

MaLkO_LuD94
31.07.2013 23:37

То добре че в Реал играчите са полуаматьори нали *joking* И Рони и Деко нямат особено голям принос към успехите на Гуардиола *thumb_up* Престанете да омаловажавате успехите му добър треньор е точка по въпроса *thumb_up*

Barcelona_4ever
31.07.2013 23:13

Е да не би сега в Байерн,Пеп да е заварил група лигльовци ?

31.07.2013 22:55

Ами да то когато Пеп дойде в Барселона те имаха страхотни играчи като Роналдиньо,Деко,Ето,Меси(който играе още) и аз да им бях треньор пак щях да спечеля толкова трофеи *wink* Но не ми се спори!

MaLkO_LuD94
31.07.2013 22:45

Bayern85_

Бъркаш Пеп с Тито Виланова,но както и да е,да си догледам мача.

31.07.2013 22:43

Хаха абе спецеалния е 100 пъти по-добър от Гуардиола,а и какво означава пореден път Моу дупчеше фарселона постоянно така,че...

MaLkO_LuD94
31.07.2013 22:37

Ти си гледай с5циалния и мълчи защото вероятността Гуардиола да го напердаши за пореден път е много голяма *thumb_up*

basti31
31.07.2013 22:17

Интересно как резултата се запазва 0:0. Сао Пауло на няколко пъти чистят от гол-линията.

nin4o
31.07.2013 22:16

Мястото на Лам не е там!!! *confused**erm*

basti31
31.07.2013 22:09

Това с Лам наистина е много странно. Явно на Гуардиола халфовете не му стигат... *lol*

_beroe_
31.07.2013 21:38

И Мартинес като централен защитник, не че тази роля не му е позната, но аз не помня в Байерн да е играл там.

_beroe_
31.07.2013 21:36

Пизаро си типичен нападател, но и аз не мога да си обясня присъствието на Лам във халфовата линия и това не е първият мач в който това се случва.