Неймар дебютира за Барса при равенство (видео)

09:22
Звездата на бразилския национален отбор Неймар дебютира за новия си клуб Барселона при равенството от 2:2 на испанските шампиони като гост на Лехия Гданск.

Неймар се появи в игра в 78-та минута в контролната среща на мястото на Алексис Санчес, когато резултатът вече бе оформрн, и стана обект на доста твърда игра от страна на домакините.

Мачът започна с минута мълчание в памет на Антони Рамайетс - легендарният вратар на Барселона, който почина на 89-годишна възраст. Стражът изигра 473 мача за испанския тим между 1946 и 1961 година.

Полският тим на два пъти повеждаше в резултата чрез Ярослав Биенук и Пьотр Гречлак, но голове на Серхи Роберто и Лионел Меси донесоха равенството за Барселона.

Новият наставник на каталунците Херардо Мартино не пътува за Полша, за да води тима в този мач и ще направи дебюта си в петък, когато Барса посреща бившия отбор на Неймар Сантос Сао Пауло на "Камп Ноу".

LEC2-2FCB by omfgoals