Гришо се класира за третия кръг във Вашингтон

09:12
Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира на твърди кортове във Вашингтон (САЩ) с награден фонд 1546590 долара. Българинът победи Ксавие Малис (Белгия) със 7:6(4), 6:4 за 74 минути.

Димитров, който е 32-и в света, спечели 45 точки и 14560 долара. Той е 11-и поставен в схемата и почиваше в първия кръг.

В първия сет Димитров и Малис не успяха да направят пробив и се стигна до тайбрек. В него белгиецът поведе с 4:2, но първата ракета на България спечели пет поредни точки и поведе. В началото на втория сет хасковлията направи първия си пробив в мача, а при 5:3 сервираше за победата и не сгреши. За Димитров това е втора победа от три срещи срещу белгиеца.

В спор за място на четвъртфиналите българинът ще играе с номер 6 Сам Куери (САЩ), който победи Денис Истомин (Узбекистан) с 4:6, 6:3, 7:6(9). 25-годишният Куери е 22-ри в световната ранглиста. 198-сантиметровият американец има 7 титли в кариерата си и е заработил 4851787 долара в професионалната си кариера от 2006-а година насам. Двамата досега не са играли един срещу друг.

На двойки Григор Димитров и французинът Микаел Льодра се класираха за четвъртфиналите, където ще срещнат победителите от мача между Сам Куери/Стив Джонсън (САЩ) и вторите в схемата Айсам Куреши (Пакистан)/Жан-Жулиен Рожер (Холандия). От турнира отпаднаха два от поставените. Номер 9 Александър Долгополов (Украйна) отстъпи с 3:6, 6:7(4) пред Сомдев Деварман (Индия), а номер 15 Николай Давиденко (Русия) загуби с 4:6, 5:7 от Маринко Матошевич (Австралия).