Бербатов игра за Фулъм при загуба от Вердер

18:01
Вердер Бремен победи като домакин Фулъм в контролна среща. Двубоят на  "Везерщадион" приключи при резултат 1:0 за германския отбор.

Българският нападател Димитър Бербатов се завръна на германска земя поне за кратко след петте години прекарани в тима Байер Леверкузен. Той излезе като титуляр в тази среща, но беше заменен в 72-ата минута от Уго Родайега.В 34-та минута Бербатов се спречка с холандския полузащитник на съперника Елиеро Елиа. Двамата се сбутаха и получиха жълти картони.

Единственото попадение в двубоя отбеляза нападателят на Вердер Нилс Петерсен в 55-та минута, който в началото на лятото бе закупен за 3 милиона евро от Байерн Мюнхен. Той се възползва от грешка на вратаря Маартен  Стекеленбург и отблизо вкара за крайното 1:0.

Следващата контролна среща на възпитаниците на Мартин Йол ще бъде срещу испанския Бетис на 5 август.