Барселона изнесе футболна лекция на Волеренга в Осло (видео и снимки)

21:49
Испанският шампион Барселона разгроми норвежкия Волеренга в приятелска среща, играна тази вечер в Осло.  Контролата  се игра на стадион "Улеваал" пред около 25 хил. зрители, а каталунците бяха водени от помощник треньора Жорди Роура.

Барселона започна в нехарактерен състав от който отсъстваха някои от националите, но в титулярния тим бе голямата  звезда Лео Меси.

Барса откри резултата още в 5-та минута,  когато Алексис Санчес бе изведен на чиста позиция от Меси и след чудесно поемане на топката намери мрежата.  Само две минути по-късно Кристиян Тейо удвои след нова асистенция.  Барса продължи да атакува и скоро самият Меси се разписа за 3:0 след чудесна самостоятелна акция.

Три минути преди края  Джонатан дос Сантос направи резултата 4:0 за Барселона за радоста на новия треньор Херардо Мартино, който гледа мача от трибуните. С началото на второто полувреме младият Жан Мари Донгу вкара пети гол за Барса след чудесно подаване на Алексис Санчес. Не след дълго Донгу вкара втория си гол в мача, отново след прекрасна асистенция на Санчес.

Крайното ВолеренгаБарселона 0:7 отбеляза друг младок Хоан Роман след солова акция.