Унищожителна голеада на Челси (видео и снимки)

19:25
Истински "син" ураган връхлетя столицата на Индонезия Джакарта. Английският гранд Челси постигна изключително зрелищна победа срещу сборен тим на азиатската страна. Приятелският мач, който приключи при резултат 8:1 в полза на възпитаниците на Жозе Моуриньо, бе част от азиатското турне на лондончани.

Футболистите на Челси се отчетоха с по 4 гола в двете полувремена, като почетното попадение за домакините бе дело на младия чешки бранител Томаш Калаш, който си отбеляза автогол. Резултатът бе открит с точен 11-метров наказателен удар на Еден Азар в 22-ата минута. Рамирес покачи на 2:0 в 30-ата минута, а 2 по-късно Демба Ба оформи класическата преднината на сините. В самия край на първото полувреме пък Джон Тери се разписа за 4:0.

Друг младок, получил шанс за изява от Моуриньо, Бертранд Траоре също се разписа във вратата на Индонезия. Той бе точен в 56-ата минута. Броени секунди по-късно и Ромелу Лукаку се нареди сред голмайсторите. Белгийският национал бе точен на два пъти, а между попаденията му в 52-ата и 66-ата минути Рамирес добави още едно. Крайният резултат бе оформен от Калаш в 69-ата минута.

Стартов състав на Челси - Блекмен; Уолъс, Кейхил, Тери, Бертранд; Рамиреш, Чалобах, Ван Гинкел; Моузес, Ба, Азар; Резерви - Шварцер, Иванович, Калас, Коул, Есиен, Траоре, МакИйчран, Пиасон, Феруц, Лукаку

[FutbolHD.ru] Indonesia All-Stars 1-8 Chelsea... by all-goals