Берое отпадна от Лига Европа след достойно представяне в Израел (видео)

21:52
Берое отпадна от Лига Европа след като завърши 2:2 в реванша от 2-рия предварителен кръг на турнира срещу Апоел Тел Авив. Първият мач, който се игра точно преди една седмица, приключи при резултат 1:4 в полза на израелския тим.

Апоел открива от спорна дузпа, Берое изравнява в края на полувремето
Домакините откриха резултата в 22-та минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Здравко Илиев срещу нападателя Шехтер. Нарушението бе спорно, а от бялата точка бе точен Омар Дамари, който насочи топката ниско до лявата греда, без да даде шанс на вратаря Караджов.

В края на полувремето беройци стигнаха до равенство. Реферът Карлос Ксистера отсъди пряк свободен удар вляво от наказателното поле на домакините. Пламен Крумов заложи топката, като даде вид, че ще центрира. Вместо това, той стреля във вратата и изненада стража Амос в близкия долен ъгъл - 1:1.

След почивката - греда на Венци Христов и още два гола
В 56-та минута след изпълнение на ъглов удар Венцислав Христов бе изпуснат от пазача си и стреля от около седем-осем метра, но топката срещна напречната греда.
Пет минути по-късно  бразилецът Лукас Саша, който през миналия
сезон бе играч на българския ЦСКА, проби по десния фланг и с много точно центриране намери непокрит Омар Дамари, който стреля в обратния ъгъл -  2:1 за Апоел. В 71-та минута португалецът Давид Каядо с отличен удар от границата на наказателното поле изпрати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата на Амос - 2:2

Така въпреки доброто си представяне Берое отпадна от турнира Лига Европа. Решаващ за крайния резултат се оказа първият мач в който българския тим, така и не намери начин да се противопостави на този съперник.