Първи три гола за младежкия национал Александър Колев в Белгия

15:32
Българският младежки национал Александър Колев вкара първите си голове за новия си тим Геел. Роденият в София Колев влезе през второто полувреме на контролата с петодивизионния Беекхук и отбеляза три гола. Самата среща завърши 10:1 за новака във втора лига Геел, който привлече Колев през лятото.

След 5:0 на почивката старши треньорът на Геел Ерик Франкен пусна нови 11 играчи, а българският нападател беше част от тази формация. Той вкара два пъти след като излезе сам срещу вратаря, а след това покачи на 9:1 след удар с глава при центриране от дясно.

В четвъртък е следващата приятелска среща на синьо-белите от Геел срещу холандския Фортуна (Ситард). Колев игра до миналата година в Десел Спорт, също отбор от втора лига, но избра Геел за новия сезон заради високите амбиции на клуба.

В същото време Лиерс с Костадин Хазуров спечели с 3:1 именно срещу Десел. Хазуров игра пълни 90 минути за жълто-черните от Лиерс, но не успя да се разпише при две много добри положения, открили се пред него.